wydajemy czy nie?

Jedna z rzeczy, której nie lubię w Ameryce i której nie chcę polubić to konsumpcjonizm. Jest zjawiskiem wszechogarniającym i widocznym we wszystkich przejawach życia. W Polsce obnoszenie się z pieniędzmi nie jest dobrze widziane. Oczywiście też chcielibyśmy mieć nieograniczone finansowanie, ale jak ktoś ma to pojawia się zazdrość. Jak przesadnie szasta pieniędzmi, to jednak budzi uczucia nie do końca pozytywne. Tutaj posiadanie pieniędzy jest niemalże religią i obnoszenie się z tym jest zupełnie normalne, a do tego powoduje szacunek, a nie wprost przeciwnie.

W Zielonej Górze i jej najbliższych okolicach znajduje się 30- 40 wielkich domów, które można nazwać rezydencjami. W Germantown (przypominam 40 tys. ludności) takich domów są setki i to zdecydowanie nie jedna setka. Kilka razy przejeżdżaliśmy przez osiedla pałaców, zamków, świątyń greckich, bo tylko tak to można nazwać. Po co? Dlaczego? Nie rozumiem.

Ale jest też drugi biegun. Biedne domki, prawie baraki, czasami przyczepy kampingowe i przed każdym stoi piękny lśniący samochód. Nie mogę uwierzyć w to, za każdym razem jak to widzę. Wynika to oczywiście z tego, że dużo osób żyje ponad stan. Jak już ktoś wpadł w karuzelę kredytową i ma credit score to o kredyt jest bardzo łatwo i wtedy bardzo proszę, do dzieła, można się zadłużać.

 

Oczywiście żeby było jasne nie robiłam tych zdjęć sama, bo jednak bałam się, że ktoś mnie zastrzeli zza płota.

Umieszczam je dzięki dobrodziejstwu internetu.

Komentarzy (4)

 1. Robert Gromadzki

  Aga różnica pomiędzy USA a Polską polega na tym, że tam ostatnia wojna była w połowie 19 wieku. Oni się bogacą a My co zaczynamy dochodzić do stanów dolnych europejskich mamy jakiś kataklizm.

  1. Agnieszka (Post autora)

   Dokładnie. To samo jest niestety też z inteligencją, ostatnio tłumaczyłam to mojej córce. My się dopiero uczymy, ale na razie płacimy za to strasznie wysoką cenę. Obiecałam zrobić tablicę o Polsce do Amelki szkoły i to też bardzo chciałam pokazać. Że Warszawa teraz jest piękna ale nie jest tak że wszystkie budynki tam są od kiedy powstały, że ona cała została odbudowana i dzięki temu to wszystko jest bardziej cenne.

 2. Anna

  Agnieszka, ale super pomysl z tą tablicą!

  1. Agnieszka (Post autora)

   Czułam się jak uczennica. Ale wyzwanie było spore. Wybrać tylko kilka informacji o naszym cudnym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.